………………………….

jėgainių rodmenys tiesiogiai

galerija

socialinis tinklas

statistika

Saulės energija

Saulės energija – kokybiškesniam gyvenimui  

Lietuvos teritorija apima 65 200 km² plotą. Įvairiose Lietuvos vietovėse per metus į horizontalaus paviršiaus kvadratinį metrą patenka nuo 926 kWh/m² per metus (Biržai) iki 1042 kWh/² per metus (Nida) saulės spindulinės energijos. Vidutiniškai Lietuvoje ši krintanti energija sudaro ~1000 kWh/m² per metus. Tuo būdu į Lietuvos teritoriją patenka 6,54.1013 kWh per metus. Preliminariais skaičiavimais 1 kW įrengtos galios saulės elektrinė gali pagaminti nuo 850 kWh per metus Lietuvos rytinėje dalyje  iki 1000 kWh per metus- vakarinėje  dalyje.

Saulės elementai (dar vadinami saulės baterijomis, angl. sollar cell, PV) – viena iš šiuo metu pasaulyje greičiausiai besivystančių energetikos rūšių, vidutinėje bei ilgoje perspektyvoje gali turėti milžinišką įtaką planetos aprūpinimui elektra. Tokios energijos gamyba suteikia galimybę susikurti kokybišką, komfortabilų gyvenimą bei patikimai investuoti.

Saulės šviesos elektrinės įrengimas

 

Saulės šviesos elektrinę galima statyti tiek ant pastato stogo, tiek ant žemės paviršiaus. Fotomoduliai gali būti montuojami ir vietoj stogo dangos ar apdailinių medžiagų dengti pastatų sienas.

Geriausia visus technologinius įrenginius numatyti  tik  ruošiantis statyti  namą:  tuomet įrengiamas palankiausias gamybai  kampo stogas, visas projektas rengiamas taip, kad niekas neužstotų saulės fotomodulių. Savo poreikių patenkinimui užtenka įsirengti  4-5 kW galios FV jėgainę, kuri pagamins 3800-5000 kWh elektros energijos per metus.

SIŪLOME:

Saulės šviesos elektrinė, jungiama į  AB „LESTO“ tinklą:

1

Autonominė saulės šviesos elektrinė:

2

Kombinuota saulės šviesos elektrinė:

3

Ypač svarbu, kokią įrangą įsigys investuotojas – saulės fotomoduliai turi savybę laikui bėgant „nusėsti“, t.y. generuoja mažesnį elektros energijos kiekį. Kokybiški saulės moduliai turi efektyviai dirbti 25 – 30 metų.

    UAB „EV sprendimai“ -  oficialus sertifikuotas Japonijos įmonės „Solar Frontier“ atstovas Lietuvoje

4

Pristatome  pažangiausios CIS (CU – varis, IN – indis,SE – selenas) technologijos fotomodulius.  Šie fotomoduliai neturi nei švino, nei kadmio, yra atsparūs amoniako ir  druskų korozijai, turi aukštą atsparumą šešėliams (t. y. jei uždengus  35% polikristalinio fotomodulio gamyba neįmanoma, CIS fotomodulis išlaiko  45% savo galingumo), maža įtaka  švitinimo kampo pokyčiui (montuojant pietine kryptimi ant sienos statmenai fotomodulio efektyvumas išlaiko  70%  galingumo), nėra jokių antspindžių,  turi puikią estetinę išvaizdą.   Veikiančių elektrinių duomenų analizė parodė,  kad  šių  fotomodulių produktyvumas  Lietuvos sąlygomis iki 10 % didesnis nei polikristalinių. Trumpesnis ir investicijos atsipirkimo laikas.

Saulės elektrinė – ilgaamžis projektas, todėl rimtas investuotojas neturėtų susigundyti pigiausiais  saulės jėgainių sprendimais. Rinkitės patikimą įrangą ir sąžiningą instaliuotoją.

Solar Frontier CIS moduliai – didžiausias pelningumas – net ekstremaliomis sąlygomis !

CIS technologija – SUKURTA AUKŠČIAUSIAM PELNINGUMO LYGIUI

Saulės energijos rinka siūlo labai įvairiomis technologijomis pagrįstą platų  saulės modulių pasirinkimą: plonasluoksnius, kristalinius, dengtus silikonu, organinius, HIT ir porinius saulės elementus.

CIS modulio pranašumas, palyginti su tradiciniais kristalinio silikono moduliais, yra:

  • puikus efektyvumas ir aukštas pelningumo lygis;
  • atsparumas;
  • draugiškumas aplinkai;
  • estetika.

 

Kokie fotovoltinės elektrinės įrenginio kriterijai turėtų idealiai atitikti nuolatiniam didžiausios energijos gaminimo kiekiui?

Jei galėtume išskirti kriterijus, kure idealiai tiktų įrengti ant stogo saulės šviesos elektrinę, tai būtų   nukreipta į pietus plokštuma tokiu kampu, kad saulė šviestų visais metų laikus.  Toks įrenginys būtų ne šešėlyje, dar reikėtų visada giedro oro be purvo, dulkių, rūko ar smogo. Be to, pageidautina, kad oras visada būtų ne tik saulėtas, bet ir šaltas, nes tik  didelės saulės spinduliuotės ir žemos temperatūros sąlygomis yra  išgaunamas didžiausias energijos kiekis.

Kitaip  tariant: idealiai suinstaliuota fotovoltinė įranga visada bus retenybė. Taip yra todėl, kad realybėje tiek aplinka, tiek oro sąlygos yra  įvairios: stogai dažnai atsukti į rytus ar vakarus,  medžiai, kaminai ar aplinkiniai pastatai meta šešėlius, dangų temdo debesys, ore sklando teršalai, o oro  temperatūra svyruoja, yra įtakojama  drėgmės.

Solar Frontier CIS moduliai-  didžiausias pelningumas – bet kokiomis sąlygomis

Dėl didelės šešėlinės tolerancijos ir darbo kokybės prieblandoje Solar Frontier CIS moduliai gali pasiūlyti didžiausią efektyvumą net ekstremaliomis sąlygomis: esant šešėliams, aukštai temperatūrai ir silpnam apšvietimui. Nepaisant kasdienių nemalonių gamtos reiškinių, kai saulė šviečia ne visu pajėgumu (rytais, vakarais, rūke,  apsiniaukusiame danguje) Solar Frontier CIS moduliai turi savybę išgauti gerą elektros gamybos efektyvumą, gamindami daugiau energijos nei kiti.

Dėl savo plataus spektrinio jautrumo siekiant kuo geriau panaudoti šviesos tankį, Solar Frontier moduliai generuoja daugiau kilovatvalandžių net ir silpnesnėmis apšvietimo sąlygomis. Jie yra itin jautrūs raudoniesiems ir infraraudoniesiems spinduliams, todėl  pradeda generuoti  galią anksti ryte ir pratęsia generaciją vėlai vakare, taip pat  geriau nei kitos technologijos konvertuoja trumpabanges saulės difuzines mėlynąsias šviesas dienos metu.

Net ant plokščių, rytų-vakarų pusės ar  orientuotų į šiaurę stogų, jie dirba daugiau darbo valandų ir sugeneruoja daugiau saulės energijos, negu bet kurių kitų technologijų  moduliai.

                                  

Aukščiausias pelningumas – net ir šešėlyje

Dėl savo didelės šešėlinės tolerancijos, CIS plonasluoksniai moduliai yra labai efektyvūs, net kai šešėliai krenta ant modulių ar jų paviršiai yra iš dalies uždengti (pvz.: lapų). To priežastis yra įvairi celių struktūra. Kvadratinės modulio silikono ląstelės sujungtos poeilių. Jeigu įprastinių silikono modulių paviršiaus dalis yra uždengiama, išsijungia visas modulis. Priešingai tam, ilgos ir labai siauros plonasluoksnių modulių  ląstelės yra sujungtos nuosekliai. Jei yra uždengiamas CIS modulio paviršius, generacija nevyksta tik uždengtame plote. Tai reiškia aukštesnį pelningumą net ir šešėlyje.

Dėl didelės šešėlio tolerancijos modulių eilės gali būti montuojamos arčiau viena kitos laisvuose

laukų įrenginiuose ir ant plokščių pramoninių pastatų stogų, todėl net ir ribotose erdvėse dali būti generuojamas didesnis galios kiekis.

Aukščiausias pelningumas – net ir alinančiame karštyje

Visų fotovoltinių modulių galia mažėja didėjant temperatūrai, kartu didėja energijos gavimo nuostoliai, todėl  tradicinių technologijų fotomodelių efektyvumas, nepaisant didelio saulės kiekio, yra gerokai mažesnis  karštuose regionuose.

CIS moduliai yra mažiau priklausomi nuo temperatūros nei kristalinio silicio moduliai, todėl pasižymi didesniu temperatūros stabilumu. Kai išorės temperatūra viršija +30 ° C temperatūrą, saulės moduliai gali įkaisti iki +70 ° C – net tokiomis sąlygomis  CIS modulių temperatūrinis stabilumas,  lyginant  su kristaliniais moduliais,  duoda didesnę kaip 10% energijos gamybą.

Puikus efektyvumas: „Šviesos sugėrimo efektas“ arba  kaip gauti papildomos naudos

CIS fotomoduliams būdingas „Šviesos sugėrimo efektas“. Tai  modulių gebėjimas sugeneruoti iki 10  procentų daugiau energijos po maždaug 50 valandų suminio fotomodulio generacijos laikotarpio.

Taip yra dėl to, kad CIS sluoksnis papildytas  plonu buferiniu nanometrų  sluoksniu.  Šis buferinis sluoksnis leidžia generuoti energiją ne tik toje fotomodulio dalyje, kuriam kliūna tiesioginiai saulės spinduliai: paskatinti saulės šviesos fotonų, pirmieji elektronai pradeda judėti ir suaktyvina gretimas sluoksnio zonas, išplėsdami aktyvų fotomodulio paviršių.

Šis dėl šviesos sugėrimo efekto padidėjęs  modulio veikimo efektyvumas  išliks stabilus  visą fotomodulio  gyvavimo ciklą. Produkcijos nuostoliai dėl nepalankių gamtos reiškinių  gali būti mažesni kaip 0,5% per metus.

Didesnis ekologiškumas

Nėra abejonių: elektros energijos gamyba iš atsinaujinančios saulės energijos yra didelė pagalba aplinkai išsaugant jos išteklius. Ir vis dėlto įvairios PV technologijos gerokai skiriasi tarpusavyje, ypač atsižvelgiant į gamybos metodus, žaliavų poreikius ir gamtai pavojingų medžiagų  naudojimą.

Solar Frontier fotomodulių gamybos privalumai:

  • Pašalinamas kadmis ir švinas: yra naudojamos aplinkai nepavojingos medžiagos
  • Atitinka griežtas RoHS rekomendacijas (Pavojingų medžiagų naudojimo apribojimas)
  • Labai mažas žaliavų poreikis – (ypač lyginant su silicio modulių gamyba)
  • Daugkartinio naudojimo pakuotės
  • Ekologiškai saugi gamyba per minimalų žaliavų poreikį.

Daugiau estetikos – ekologiškai švari energija dar niekada neatrodė taip gerai

PV įrenginiai ilgai buvo laikomi priimtinu ir protingu sprendimu – bet tikrai neatrodė gerai. Solar Frontier CIS moduliai  pakeitė šią nuostatą – juodas lakštų paviršius ir juodas rėmas užtikrina, kad moduliai įsilieja į architektūrą ir aplinką,  daugeliu atveju net pagerindami viso pastato  išvaizdą, sukurdami savitą dizainą. CIS moduliai dažniausiai yra juodos spalvos, labai retais atvejais pasitaiko debesuotumo įspūdis.  Taip yra dėl netoksinių medžiagų, (pvz.: cinko)  naudojimo, tačiau nesumažina modulių efektyvumo.

Patikima kokybė – patikimas partneris

Solar Frontier moduliai gaminami pagal daug griežtesnius kokybės užtikrinimo reikalavimus nei  įprasta. Palyginus su standartiniais kokybės reikalavimais, jie yra išbandomi specialiais apkrovos ir patvarumo bandymais. Čia priskiriami ir testavimai, skirti kietumui nustatyti pagal temperatūros svyravimus nuo -40 iki +80 ° C.

Pasaulio lyderis CIS technologijoje

Įmonė „Solar Frontier“ – saulės energijos srities pradininkė, jau nuo   1970 m. vykdanti savo misiją:   kurti ekonomiškus ir ekologiškus saulės energijos sprendimus. Tai  didžiausias ir greičiausiai augantis CIS plonasienių modulių gamintojas pasaulyje, žinomas dėl efektyvaus, pelningo ir saugaus aplinkai produkto kūrimo ir gamybos.   Šiandien įmonė turi neprilygstamą patirtį moksliniuose tyrimuose, plėtroje ir gamyboje. 2011 Solar Frontier pradėjo veiklą didžiausioje pasaulio gamykloje, gaminančioje draugiškos aplinkai CIS technologijos  modulius. Solar Frontier įmonė – Japonijos įmonė,  turinti regioninius filialus Vokietijoje, Saudo Arabijoje ir JAV, įdarbinusi  daugiau nei 1,500 darbuotojų visame pasaulyje.

Dar daugiau info rasite apsilankę:

www.solar-frontier.eu