………………………….

jėgainių rodmenys tiesiogiai

galerija

socialinis tinklas

statistika

Geoterminė energija

 Geoterminis šildymas

Įrengdami geoterminį šildymą šilumos siurblio pagalba  surenkame Žemėje susikaupusią šilumą ir panaudojame ją savo poreikių tenkinimui : patalpų ar vandens šildymui.

VEIKIMO PRINCIPAS :

  • Energija paimama iš aplinkos (lauko kontūras)
  • Įrenginio pagalba ji paverčiama naudinga mums (šilumos siurblys)
  • Mums tinkama energija naudojama mūsų poreikiams (vidaus ir karšto vandens sistemos)

geotermonis-ggrafiskai

 Žemėje susikaupusi šiluma yra surenkama šilumos siurblio kolektoriumi, kuris įrengiamas tam tikrame gylyje: horizontalus (žr. Nr. 1) – žemėje ar vandens telkinyje išvedžiojamas vamzdynas, kurio ilgis priklauso nuo pastato šilumos poreikio ir grunto tipo arba vertikalus (žr. Nr. 2) – vamzdynas įleidžiamas į gręžinį, kurio gylis ir gręžinių kiekis priklauso nuo pastato šilumos poreikio.

geoterminis-web2

Nr. 1

geoterminis-web1

Nr. 2

Kolektoriaus vamzdžiais cirkuliuoja specialus neužšąlantis  skystis, kuris perneša šilumą iš šilumos šaltinio į šilumos siurblį. Atnešta šiluma išgarina šilumos siurblyje cirkuliuojantį freoną. Freono dujų temperatūrą  dar labiau padidina suslėgdamas freono dujas įmontuotas kompresorius. Ši šiluma specialaus šilumokaičio pagalba perduodama toliau, į namo šildymo sistemą.

Šilumos siurblys naudoja  elektros energiją kompresoriui, jo valdymo blokui maitinti ir cirkuliaciniams siurbliukams varyti, bet jo  sąnaudos yra nuo dviejų iki penkių kartų mažesnės nei gaunama šilumos energija  šildymo sistemoje (pvz.: suvartodamas 3 kW elektros energijos  šilumos siurblys pagamins 12 kW  šiluminės energijos).

GEOTERMINIO ŠILDYMO PRIVALUMAI:

  • nebereikės galvoti apie  pelenų šalinimą, jų sandėliavimą ir utilizavimą;
  • nebereikės nuolat papildyti kuro atsargas;
  • galėsite ilgesniam laikui palikti patalpas be priežiūros;
  • išsisprendžia kuro sandėliavimo problema;
  • galite  išsaugoti švarią aplinką;
  • naudojama energija yra visiškai atsinaujinanti (saulės energija) ir nekenksminga aplinkai.

  Kadangi šilumos siurbliui reikalinga elektros energija, siūlome klientams kartu įsirengti ir saulės šviesos elektrinę. Tokia sistema leidžia pilnai kompensuoti geoterminio šildymo eksloatavimo   kaštus.

geoterminis-web3

geotermine-lentele